Poprvé na jógu

Chystáte se poprvé na jógu?

Není nic jednoduššího než si vybrat lekci z rozvrhu a rezervovat ji zde

Při příchodu na lekci Vás na recepci přivítáme a rádi vše ukážeme a vysvětlíme.

Pokud se chcete s jógou nejdříve seznámit v klidu a bez ostatních jogínů. Nabízíme Vám možnost individuální lekce s jógovou instruktorkou a fyzioterapeutkou Veronikou. Individuální lekce si můžete domluvit prostřednictvím emailu mistoprojogu@gmail.com nebo na tel. čísle 722 942 629.

Zde je krátký průvodce Vaší první lekcí:

Co si vzít s sebou: Jediné co s sebou na lekci potřebujete je pohodlné sportovní oblečení. Vše ostatní je Vám k dispozici u nás ve studiu. Pomůcky na cvičení jógy jako jsou podložky, bloky, speciální kruh Yoga Wheel atd. Vám budou ve studiu plně k dispozici. Co se týče hygieny, tak veškeré pomůcky jsou po každé lekci pečlivě dezinfikovány. Pokud se Vám lekce jógy zalíbí natolik, že v ní budete chtít pokračovat, můžete si nosit podložku vlastní.

Oblečení: Jak je zmíněno výše na jógu není potřeba žádné speciální oblečení. Hlavní je, abyste se cítili dobře a pohodlně. Jedině myslete na to, aby oblečení bylo dostatečně pružné a nelimitovalo vás při cvičení. Také nepotřebujete žádné sportovní boty, protože cvičíme naboso.

Jak dlouho lekce trvá: Obvykle se délka lekce pohybuje od 60 do 75 minut. U nepravidelných akcí (nejčastěji o víkendu) je možné, že lekce bude trvat o něco déle. Dobu trvání lekce vždy najdete v aktuálním rozvrhu.

Jak je lekce náročná: Při rezervování své lekce najdete u každé z nich popis a informaci o náročnosti. Nemusíte mít ale obavy dorazit na jakoukoliv lekci z rozvrhu. Během cvičení se snažíme vždy ukazovat různé varianty pozic, tak aby se každý při cvičení cítil, co nejlépe.

Jak lekce probíhá: Jako první krok je vždy příchod do studia. Prosíme Vás, pokud je to možné o včasný příchod. Jednak budeme mít dost prostoru Vás přivítat a vše ukázat, ale i vy budete mít chvilku se na lekci příjemně naladit. Současně pokud dorazíte v době, kdy už bude lekce začínat, tak se na ní ani nedostanete, protože lektor bude již v zadním sále a studio bude zamčené. Průběh lekce závisí na jejím typu, pro který se rozhodnote. Většina lekcí probíhá tak, že se na začátku lehce prodýcháte a rozcvičíte. Následně pak přichází na řadu samotná jógová praxe (ásany), závěrečné protažení a relaxace (šavásana). Pokud opravdu nespěcháte, neodcházejte před šavásanou nebo během ní. Zde doznívá účinek předchozího cvičení a vy i ostatní kolem Vás by mohli být o tuto příjmenou část lekce ochuzeni.

Jóga a zdravotní stav: Většinu lidí přivádí na jógu problémy týkající se např. bolestí zad, hlavy, ruzná psychosomatická onemocnění nebo poúrazové stavy. Se spoustou obtíží, kdy západní medicína nemá jasné a jednoduché řešení, Vám může jóga pomoci. Ale vždy je to velmi individuální. Jelikož je každé lidské tělo jiné, prosím pokud víte o nějakém svém zdravotním problému, konzultujte ho nejdříve se svým lékařem. Současně o každém zdravotním problému nebo změně zdravotního stavu (včetně těhotenství) instruktora vždy informujte! Budeme se snažit Vám vždy jednotlivé ásany přizpůsobit. Ovšem nezapomínejte, že nejsme lékaři a zodpovědnost za své zdraví si nese každý sám. Osobně bych také zvážila začínat se cvičením jógy v těhotenství. Zejména pokud žena jógu před otěhotněním pravidelně necvičila.